Přehled článků

14. 12. 2016 | Jindřich Vodrážka

Možná znáte rčení "táhnout za jeden provaz". Najít souvislost mezi taháním provazů a loděmi není až tak těžké. Tenhle článek bude o tom, jak souvisí lana a lodě s muzikou.

13. 12. 2016 | Jindřich Vodrážka

Stejně jako La Grace, i její plachty už mají za sebou hezkou řádku námořních mil, bezpočet bouří, dva mezinárodní závody školních lodí (The Mediterranean Tall Ships Regatta 2013 a The Tall Ships Races 2015) a několik let už dávají znovu a znovu zabrat kadetům i posádce.

18. 10. 2016 | Jindřich Vodrážka

La Grace se chystá na velkou expedici!

Po vzoru HMS Beagle, by mohla i česká briga La Grace pomoci posunout hranice lidského poznání. Expedici připravuje ve spolupráci s kapitánem Josefem Dvorským pan doc. RNDr. Aleš Dolný, PhD. z katedry biologie a ekologie na Přírodovědecké fakultě Ostravské Univerzity.

Tato expedice má zmapovat stav biodiverzity podél dvou největších řek Jižní Ameriky – Orinoka a Amazonky.

9. 4. 2016 | Istambul
tak nějak by mohlo znít motto cesty na Sail Amsterdam 2015, kterého se historicky poprvé zúčastnila i La Grace. Když jsme sehnali ubytování a naplánovali do detailu cestu do Holandska, zeptala se Matylda neopatrně Pepy co by chtěli přivést. "Buřty, hořčici a českej chleba" zněla lakonická odpověď Velkého kapitána. Matylda to nadšeně slíbila a na mne tím dolehla společná tíha to zajistit. Tedy změnit plány tak aby v srpnovém 30° vedru buřty a chleba vydrželi čtyřdenní cestu do IJmuiden Port na nejistě naplánované setkání.